do okna przegladarki maksymalizuj zamknij


Aby oglądnąć teledyski należy zainstalować kodek DivX :-) POBIERZ (831kb)
Wideoklipy do pobrania w 2 wersjach, mniejszej i większej.


AKURAT - „Piewcy”
20,9 Mb


AKURAT - „Piewcy”
7,8 Mb
Piewcy - drugi raz postawiliśmy na ekipę NO-HUCKI, czyli ludzi związanych z zespołem WU-HAE. Zdjęcia kręciliśmy w Nowej Hucie, a za tła posłużyły nam fragmenty kilku filmów. Zdjęcia: Ola Marciniak, reżyseria: NO-HUCKI.
AKURAT - „Język ciała”
21 Mb


AKURAT - „Język ciała”
6,1 Mb
Język ciała - 100%owy żart. Zdjęcia kręciliśmy w Krakowie i Bielsku-Białej. Montaż i zdjęcia: `das werk`, reżyseria: NO-HUCKI.
AKURAT - „Żółty wróbel”
24 Mb


AKURAT - „Żółty wróbel”
7,4 Mb
”Żółty Wróbel” - klip promujący płytę Optymistyka powstał, tak jak „Do prostego człowieka”, w Będzinie. A reżyserem ponownie został Paweł Bogocz.
AKURAT - „Tylko najwięksi”
18,3 Mb


AKURAT - „Tylko najwięksi”
3,7 Mb
Jest to nasz pierwszy teledysk, w którym nie bierzemy udziału. Zagrali w nim tylko i wyłącznie więźniowie Zakładu Karnego w Kłodzku. Na co dzień będący aktorami teatru więziennego PO DRODZE. Zdjęcia odbywały się w trakcie przygotowań do wystawienia Makbeta.

Reżyserem teledysku jest Paweł Popko.
AKURAT - „Fantasmagorie”
24,6 Mb


AKURAT - „Fantasmagorie”
3,7 Mb
Kilp „Fantasmagorie” kręcililiśmy na trasie Punky Reggae Live 2006. Wykorzystane zdjęcia koncertowe pochodzą z Szczecina, Torunia i Koszalina, a reszta to fantasmagorie... :)

Reżyserem i autorem zdjęć jest Przemysław Kamiński.
AKURAT - „Wiej-Ska”
35 Mb


AKURAT - „Wiej-Ska”
6,7 Mb
Teledysk „Wiej-ska” kręciliśmy w naszej sali prób oraz we wnętrzach biurowych jednej z bielskich firm.

Reżyserem jest Marcin Szendoł, a w rolę posła wcielił się pan Cezariusz Chrapkiewicz, aktor teatru polskiego w Bielsku-Białej.
AKURAT - „Do Prostego Człowieka”
22 Mb


AKURAT - „Do Prostego Człowieka”
5,5 Mb
Zdjęcia do klipu ”Do prostego człowieka” kręciliśmy 25 maja 2003 na dworcu PKP w Będzinie. Reżyserem był Paweł Bogocz.

Tu pierwszy raz poszliśmy całkiem na żywioł. Skrzyknęliśmy znajomych i fanów z okolic Będzina i odegraliśmy koncert jednego utworu w egzotycznych warunkach brudnego dworca PKP.

Autorem tekstu jest Julian Tuwim.

Pozdrowienia dla „klipowej” publicznosci :-)
AKURAT - „Lubię Mówić z Tobą”
35 Mb


AKURAT - „Lubię Mówić z Tobą”
5,8 Mb
Historia tego klipu jest najdłuższa. Najpierw nakręciliśmy zdjęcia „live” w Bielskiej „Fabryce Rozrywki” w październiku 2001. Potem z powodu różnych zawirowań teledysk trafił do poczekalni na ponad rok.

Pierwotnie miał zawierać tylko ujęcia z koncertu, jednak w ostatecznej wersji zostały dodane zdjęcia archiwalne z lat 70-80 kręcone kamerą filmową 8 mm.

Oto wszystkie osoby mające swój wkład w powstanie tego klipu na różnych etapach: Grzegorz Komosiński, Tomek Szołtys, Aleksander Dyll, Tomek Wójcik, Józef Imielski (zdjęcia archiwalne) oraz Marcin Szendoł - szczególne dzięki za montaż ostatecznej wersji teledysku.
AKURAT - „Droga Długa Jest”
28,5 Mb


AKURAT - „Droga Długa Jest”
5,7 Mb
Klip „Droga Długa Jest” kręciliśmy 3 dni między 16 - 18 lutego 2001.

Zdjecia realizowane były w ośrodku ekologicznym „Bajka Klubu Gaja”, zespole Szkół w Mazańcowicach k. Bielska-Białej, pubie Bazyliszek oraz na ulicach Warszawy. Teledysk „Droga Długa Jest” jest metafizyczną opowieścią, zbudowaną z kadrów jakby wyjętych z rodzinnego pamiętnika. Jest tam mnóstwo szczegółów scenograficznych. W produkcji wykorzystano m.in technikę Blue-Box, pozwalającą na zastąpienie naturalnego tła - wirtualnym.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Wójcik, zdjęcia: Bartek Mikołajczyk.

Wszystkie klipy AKURAT-u to produkcje niezależne, gdyż zostały zrobione z naszej inicjatywy, za nasze (bardzo ograniczone) środki, oraz przy naszym współudziale w procesie powstawania filmu.
AKURAT - „Hahahaczyk”
22 Mb


AKURAT - „Hahahaczyk”
5 Mb
Teledysk kręciliśmy jedną noc, zaraz po zdjęciach do klipu „Droga Długa Jest” - 19 lutego 2001, w dyskotece „zig-zag” w Międzyrzeczu k. Bielska-Białaj.

Powstał spotanicznie, prawie bez scenariusza, przygotowywany w szalonych warunkach na ostatnią chwilę. Autorem pomysłu i reżyserem był Tomasz Wójcik, a operatorem obrazu Bartek Mikołajczyk.

Statyści biorący udział w teledysku, to nasi bliżsi lub dalsi znajomi, których udało nam się telefonicznie namówić.
AKURAT - „Dziewięć”
26 Mb


AKURAT - „Dziewięć”
6,8 Mb
Pierwszy klip AKURAT, pochodzi z maja 1998 roku. Dzisiaj już należy do sympatycznych pamiątek, m.in ze względu na amatorską kamerę (Hi8, montaż na VHS) oraz fakt, że materiał dźwiekowy pochodził z demówki.

Jak na teledysk było to jednak całkiem spore przedsięwzięcie - 4 obiekty zdjęciowe w dwóch miastach, 3 dni zdjęć. Kręcilismy go w: klubie „Leśniczówka” w parku Chorzowskim, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, mieszkaniu Piotrka W., oraz w atelier Wydziału Radia i Telewizji U.Ś.

Reżyserem i autorem zdjęć był Tomasz Wójcik, a aktorów znaleźliśmy tradycyjnie wśród znajomych.


Nasze teledyski powstają dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób: ekipy, aktorów, statystów, właścicieli obiektów. Serdecznie Wam Wszystkim Dziękujemy.